Вівторок, 19.03.2024, 09:52
УВАГА!
УВАГА!
Повідомлення
ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА
е-послуга
Емоційна підтримка
Головне меню
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 постанова КМУ №497

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

від 12 липня 2017 р. № 497
Київ

Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності

{Назва Постанови із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
№ 239 від 04.04.2018}

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності, що додається.

{Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

2. Визнати такими, що втратили чинність:

постанову Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 33, ст. 962);

постанову Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 539 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 р. № 221” (Офіційний вісник України, 2016 р., № 68, ст. 2291).

Прем'єр-міністр України

В.ГРОЙСМАН

Інд. 73

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 липня 2017 р. № 497

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності

{Назва Порядку із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Заходи із психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, забезпечення санаторно-курортним лікуванням із застосуванням сучасних технологій постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції” (далі - бюджетні кошти), для проведення заходів із психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності та учасників антитерористичної операції (далі - отримувачі послуг) із числа осіб, яким установлено один із таких статусів:

учасника бойових дій - відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” (далі - Закон);

особи з інвалідністю внаслідок війни - відповідно до пунктів 10-14 частини другої статті 7 Закону;

учасника війни - відповідно до пункту 13 статті 9 Закону;

постраждалого учасника Революції Гідності - відповідно до статті 16-1 Закону.

{Пункт 1 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}

2. Головним розпорядником бюджетних коштів є Мінсоцполітики.

Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є:

Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (далі - Служба) - відповідальний виконавець бюджетної програми;

структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської міської держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення), структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - районні органи соціального захисту населення).

3. Бюджетні кошти спрямовуються регіональним органам з питань соціального захисту населення, які перераховують такі кошти до районних органів соціального захисту населення для відшкодування вартості:

надання послуг із психологічної реабілітації;

проживання та харчування під час надання послуг із психологічної реабілітації в умовах стаціонару;

витрат на оплату проїзду до суб’єктів, що надають послуги із психологічної реабілітації (далі - суб’єкт надання послуг), та назад.

4. Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності затверджується Кабінетом Міністрів України.

{Абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Вимоги до суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації затверджуються Мінсоцполітики.

5. Розподіл коштів між регіональними органами соціального захисту населення проводиться Службою за погодженням із Мінсоцполітики пропорційно кількості учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності.

{Абзац перший пункту 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Регіональні органи соціального захисту населення розподіляють кошти між районними органами соціального захисту населення пропорційно кількості учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності в кожному районі відповідно до інформації, поданої районними органами соціального захисту населення за даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.

{Абзац другий пункту 5 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}

Кількість учасників антитерористичної операції, яким у поточному році можуть бути надані послуги із психологічної реабілітації за бюджетні кошти, розраховується Службою в розрізі областей та м. Києва пропорційно кількості учасників антитерористичної операції (за даними Єдиного реєстру учасників антитерористичної операції) та обсягу бюджетних коштів, передбачених на відповідний рік.

Кількість постраждалих учасників Революції Гідності, яким у поточному році можуть бути надані послуги із психологічної реабілітації за бюджетні кошти, розраховується Службою в розрізі областей та м. Києва пропорційно кількості постраждалих учасників Революції Гідності (за даними регіональних органів соціального захисту населення про кількість осіб відповідної категорії, що перебувають на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги) та обсягу бюджетних коштів, передбачених на відповідний рік.

{Пункт 5 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

6. З метою надання послуг із психологічної реабілітації отримувачам послуг суб’єкт надання послуг подає районному органу соціального захисту населення:

{Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

гарантійний лист про згоду на надання послуг із психологічної реабілітації та готовність до укладення договору;

інформацію про умови проживання та харчування;

перелік послуг із психологічної реабілітації, які можуть надаватися отримувачу послуг;

інформацію про вартість надання послуг із психологічної реабілітації.

Районні органи соціального захисту населення оприлюднюють інформацію про суб’єктів надання послуг із зазначенням умов надання таких послуг. Отримувач послуг обирає суб’єкта надання послуг, у якого бажає пройти реабілітацію.

{Абзац шостий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Для проходження психологічної реабілітації отримувач послуг звертається до районного органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) із заявою, складеною в довільній формі, до якої додаються копія посвідчення учасника бойових дій, або інваліда війни, або учасника війни та копія документа, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення. Отримувачі послуг, що мають статус постраждалого учасника Революції Гідності, разом із заявою подають копію посвідчення постраждалого учасника Революції Гідності.

{Абзац сьомий пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Районний орган соціального захисту населення протягом одного робочого дня з дня надходження заяви реєструє таку заяву та приймає рішення щодо укладення договору про надання послуг із психологічної реабілітації із суб’єктом надання послуг, якого обрав отримувач послуг.

У разі отримання від суб’єкта надання послуг, обраного отримувачем послуг, відмови у наданні послуг із психологічної реабілітації районний орган соціального захисту населення інформує про це отримувача послуг та пропонує йому обрати іншого суб’єкта надання послуг.

Районний орган соціального захисту населення, суб’єкт надання послуг та отримувач послуг укладають договір про надання послуг із психологічної реабілітації у трьох примірниках (по одному для кожної сторони).

Усі примірники договору про надання послуг із психологічної реабілітації, підписані керівником районного органу соціального захисту населення та отримувачем послуг і скріплені печаткою (за наявності) такого органу, передаються отримувачу послуг для подальшої передачі суб’єкту надання послуг.

Після прибуття отримувача послуг до відповідного суб’єкта надання послуг керівник такого суб’єкта підписує та скріплює печаткою (за наявності) всі примірники договору про надання послуг із психологічної реабілітації, після чого надсилає один примірник поштовим відправленням до районного органу соціального захисту населення, другий - передає отримувачу послуг, третій - залишає на зберіганні у себе.

Примірний договір про надання послуг із психологічної реабілітації і форма акта надання послуг із психологічної реабілітації за рахунок бюджетних коштів затверджуються Мінсоцполітики.

{Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

7. Оплата послуг із психологічної реабілітації отримувачів послуг проводиться шляхом відшкодування вартості таких послуг суб’єктам надання послуг відповідно до укладеного договору на підставі актів надання послуг.

Гранична вартість послуг із психологічної реабілітації визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та за погодженням із Мінфіном.

Суб’єкт надання послуг подає районним органам соціального захисту населення акт надання послуг за відповідний звітний період згідно з умовами договору про надання послуг із психологічної реабілітації.

Попередня оплата вартості послуг із психологічної реабілітації може бути проведена з урахуванням положень бюджетного законодавства.

У разі дострокового вибуття отримувача послуг із установи/закладу, що надає послуги із психологічної реабілітації в стаціонарних умовах, районний орган соціального захисту населення проводить оплату суб’єкту надання послуг виключно за фактично надані отримувачу послуг послуги, в тому числі послуги з організації проживання та харчування.

{Абзац п'ятий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Останній день надання послуг із психологічної реабілітації в стаціонарних умовах - 15 грудня поточного бюджетного року (включно), що є датою виїзду із закладу.

{Абзац шостий пункту 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

Суб’єкти, що надавали послуги неналежної якості та/або недостовірну інформацію про надані послуги, не мають права надавати отримувачам послуг послуги із психологічної реабілітації за бюджетні кошти протягом трьох років з дати виявлення (встановлення) факту порушення умов договору.

Витрати на оплату проїзду до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад відшкодовуються отримувачам послуг відповідно до Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності до суб’єктів надання послуг для проходження психологічної реабілітації та назад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 р. № 528 (Офіційний вісник України, 2016 р., № 68, ст. 2282), - із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 4 квітня 2018 р. № 239.

{Абзац восьмий пункту 7 в редакції Постанови КМ № 239 від 04.04.2018}

{Пункт 7 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 239 від 04.04.2018}

8. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:

оплату послуг, які безпосередньо не пов’язані з наданням послуг із психологічної реабілітації, крім випадків, визначених абзацом третім пункту 3 цього Порядку;

оплату посередницьких послуг;

фінансування заходів, які здійснюються за рахунок видатків, передбачених іншими бюджетними програмами;

здійснення заходів, метою яких є отримання прибутку.

9. Районні органи соціального захисту населення щокварталу до 5 числа наступного місяця подають регіональним органам соціального захисту населення звіти про використання бюджетних коштів із зазначенням кількості осіб, яким надано послуги із психологічної реабілітації за бюджетні кошти, для узагальнення та подання Службі до 10 числа зазначеного періоду за формою, затвердженою Мінсоцполітики. Узагальнений звіт про використання бюджетних коштів Служба подає Мінсоцполітики щокварталу до 15 числа наступного місяця.

10. Ведення бухгалтерського обліку, відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій, пов’язаних із використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

11. Складення і подання фінансової та бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

 

Наша адреса: 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Громова, буд. 14

Приймальня: (06272) 6-23-30. Факс: (06272) 6-23-30. «Гаряча лінія»: 6-12-59, 6-23-29. Телефон «Довіри»: 2-84-76.

Порядок роботи: з 8-00 до 17-00. Перерва з 12-00 до 12-48. Вихідні дні: субота, неділя. Громадська приймальня працює без перерви.

Проїзд автобусами: «Б», №1, №2, №9, «5-А», №51, «Дачи-Строитель» до зупинки «Нулевой». 

Copyright MyCorp © 2024. Сайт управляється системою uCoz