Вівторок, 19.03.2024, 03:58
УВАГА!
УВАГА!
Повідомлення
ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА
е-послуга
Емоційна підтримка
Головне меню
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 Інформація про тер.центр соц. обслуговування (надання соціальних послуг) м. Костянтинівки

 

Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області

 

вул.Бєлоусова, 5, м.Костянтинівка, Донецька область, 85114, тел/факс (06272)4-12-88

 E-mail: tercenter@konstrada.gov.ua

 

РЕЖИМ РОБОТИ:

 Понеділок – четвер з 8.00 до 17.00

 П’ятниця з 8.00 до 16.00

 Перерва з 12.00 до 12.48

 Вихідний: субота, неділя

 

            Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м.Костянтинівки Донецької області надає соціальні послуги громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання, в умовах денного перебування.

            До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:

            Відділення соціальної допомоги вдома

            Відділення денного перебування

            Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги

            Право   на   позачергове   надання   соціальних  послуг структурними підрозділами  мають  одинокі  ветерани війни,  особи,  на яких поширюється дія Закону України "Про статус ветеранів  війни,  гарантії  їх  соціального захисту", жертви нацистських переслідувань, особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи  і  віднесені  до  1,  2 і 3 категорії, особи, депортовані за національною ознакою.

            Надання структурними підрозділами соціальних  послуг внутрішньо переміщеним особам здійснюється невідкладно. Особова  справа формується на підставі документа, що посвідчує  особу,  та  довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи 

            Медичними протипоказаннями для соціального обслуговування у відділеннях соціальної допомоги вдома та денного перебування є наявність у громадян іфекційних захворювань, залежності від психоактивних речовин, алкоголю, психічних захворювань, що потребують перебування на спеціальному диспансерному обліку.

            Для прийняття до структурних підрозділів територіального центру громадянин, який потребує надання соціальних послуг, подає письмову заяву до управління соціального захисту населення Костянтинівської міської ради, яке розташоване за адресою: вул. Громова, 14.

            Відділення соціальної допомоги вдома, відповідно до Державного стандарту Догляд вдома надає соціальну послугу догляд вдома.

            Основні заходи, що складають зміст соціальної послуги догляду вдома, передбачають: допомогу у самообслуговуванні (дотриманні особистої гігієни, рухового режиму, годування), у пересуванні в побутових умовах, у веденні домашнього господарства (закупівля продуктів харчування, ліків та інших товарів, приготування їжі, прання, прибирання житла, оплата комунальних платежів, дрібний ремонт одягу, взуття тощо), в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами (виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб тощо),  навчання навичкам самообслуговування, допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними; психологічну підтримку; надання інформації з питань соціального захисту населення; допомогу в отриманні безоплатної правової допомоги; допомогу в оформленні документів.

            Відділення забезпечує безоплатне в обсягах визначених Державним стандартом Догляду вдома надання соціальних послуг:

            - громадян похилого віку, інвалідів (крім інвалідів унаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, які отримують соціальну допомогу на постійний сторонній догляд, побутове та спеціальне медичне обслуговування відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності»), хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),       які не здатні до самообслуговування і не мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу, або рідні є громадянами похилого віку, чи визнані інвалідами в установленому порядку.

            Відділення може надавати платні соціальні послуги (в межах наявних можливостей), визначені постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 12 «Про порядок надання платних соціальних послуг та затвердження їх переліку» (із змінами).

            Платні соціальні послуги надаються:

            - громадянам похилого віку, інвалідам, хворим (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці),

які не здатні до самообслуговування і мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд і допомогу.

            Обслуговування таких   громадян   здійснюється    за    плату відповідно   до   тарифів   на  платні  соціальні  послуги, встановлені територіальним центром відповідно до чинного законодавства.

            Після отримання від управління соціального захисту населення пакету документів, соціальні працівники відділення виходом за місцем проживання отримувача послуг складають карту індивідуальних потреб громадянина, уточнюють їх обсяг, складають індивідуальний план надання соціальних послуг та укладають договір про надання соціальних послуг. Договір укладається в 2-х екземплярах, один з яких залишається у громадянина, другий – в особовій справі, яка зберігається у відділенні соціальної допомоги вдома.

            Частота відвідування отримувачів соціальної послуги   планується конкретно в залежності від потреб та з урахуванням стану здоров'я отримувача соціальної послуги, його віку,  групи рухової активності,  здатності до самообслуговування, місця та  умов  проживання,  наявності  транспортного  сполучення, інших  факторів,  що  можуть  вплинути  на  надання соціальної послуги та  її якість, та здійснюється не рідше 2 разів на тиждень.        

            Згідно Наказу Міністерства соціальної політики України від 26.12.2011 року № 568 «Про порядок організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» в Костянтинівському територіальному центрі створена і працює мультидисциплінарна команда.

            Запровадження мультидисциплінарного підходу забезпечує доступність соціальних послуг, розширення їх спектру, охоплення більшої чисельності осіб, задоволення їх потреб.

            Послуги надаються за згодою осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги, а також в залежності від індивідуальних потреб та порядоку їх надання.

            Працівники територіального центру докладають максимум зусиль, щоб підтримувати і здійснювати наближення комплексу різних видів послуг за місцем проживання тих, хто їх потребує.

            До складу мультидисциплінарної команди входять:

- соціальний працівник;

- соціальний робітник;

- психолог;

- перукар;

- швачка;

- машиніст з прання білизни.

            Відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), відповідно до Державного стандарту соціальної адаптації, надає послугу соціальної адаптації.

            Основні заходи, що становлять зміст соціальної послуги соціальної адаптації передбачають:

            - допомогу в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх вирішення;

            - залучення отримувача соціальної послуги до вирішення власних проблем, складання плану виходу із складної життєвої ситуації та допомога у його реалізації;

            - надання інформації з питань соціального захисту населення;

            - представництво інтересів;

            - надання психологічної допомоги;

            - корекцію психологічного стану та поведінки в повсякденному житті;

            - навчання, формування та розвиток соціальних навичок, умінь, соціальної компетенції;

            - участь в організації та діяльності груп самодопомоги;

            - допомогу в зміцненні/відновленні родинних і суспільно корисних зв’язків;

            - участь в клубах за інтересами, клубах активного довголіття, університетах третього віку, допомогу в організації денної зайнятості та дозвілля;

            - сприяння зайнятості;

            - сприяння ресоціалізації отримувача соціальної послуги, який звільнився з місця відбування покарання;

            - сприяння в отриманні інших соціальних послуг і консультацій фахівців відповідно до виявлених потреб.

Крім того, відділення денного перебування може надавати такі соціальні послуги:

            консультування;

            представництво інтересів;

            посередництво (медіація).

            В відділенні денного перебування отримувачі соціальних послуг можуть отримати соціально-            побутові послуги:

            перукаря

            швачки

            Отримувачі соціальних послуг можуть скористатися послугами бібліотеки.

            Також у відділенні для підтримки здоров’я людей похилого віку та громадян, які мають інвалідність, проводяться такі оздоровчі заходи:

            електромасаж для ніг;

            профілактика захворювань кістково-мязової системи  за допомогою аплікатора Ляпко, дошки Євмінова;

            заняття в тренажерному залі;

            іонізація повітря.

            Перед початком оздоровчих заходів всім отримувачам послуг вимірюється артеріальний тиск.

            Отримувачі соціальних послуг  мають можливість займатися на  тренажерах Орбітрек, Тоталджим, біговій доріжці, використовується різноманітний спортивний інвентар.

            Для забезпечення безперешкодного доступу громадян, які мають інвалідність, вхід до приміщення (службовий) обладнано пандусом та поручнями з інформаційними вказівником про альтернативний вхід.

            Кнопка виклику встановлена у місті  доступному для людини на колісному кріслі та захищена від опадів.

            Туалетна кімната облаштована поручнями для зручності осіб похилого віку та громадян, які мають інвалідність. 

            Для осіб, які мають вади зору нумерація кабінетів дублюється шрифтом Брайля.

            Документи, які необхідні для отримання соціальної послуги соціальна адаптація:

            - медичний висновок потенційного отримувача соціальної послугипро здатність до самообслуговування  та потребу в наданні соціальних послуг та відсутності медичних протипоказань

            - довідка про склад сім’ї

            - копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності)

            - довідку про доходи за останні шість місяців, що передують місяцю звернення (за потреби).

            Відповідно до меморандуму безперервної освіти Європейського Союзу у відділенні денного перебування впроваджується соціально-педагогічна послуга «Університет третього віку».

            В «Університеті третього віку» організовані такі факультети:

            Комунікаційні та інформаційні технології

            Прикладне мистецтво

            Після закінчення курсу навчання на факультеті «Комунікаційні та інформаційні технології» «студенти» вільно володіють комп’ютерною технікою (виходять в інтернет, спілкуються з друзями та членами родини по-скайпу, створюють власну сторінку) або  удосконалюють свої знання комп’ютера.

            Для зручності «студентів» формування груп для навчання проводиться згідно місця проживання громадян.

            Навчання на факультеті «Прикладне мистецтво» допоможе відвідувачам відділення оволодіти або поглибити свої знання та вміння в’язання гачком, спицями, плетення макраме, вишивка хрестиком, бісером, основи швацької справи.

            Навчання на всіх факультетах проводиться безкоштовно.

            Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги територіального центру обслуговує громадян:

             - похилого віку;

            - інвалідів;

            - хворих (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці) у разі коли вони на своєму утриманні мають неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів;

             - які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою, у разі коли вони мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів.

            До громадян, які мають право на обслуговування відділенням адресної допомоги, належать громадяни, середньомісячний сукупний дохід їх сімей нижчий ніж  прожиткового мінімуму для сім’ї.

            Відділення адресної допомоги виходячи з можливостей, наявної фінансової та матеріально-технічної бази безоплатно забезпечує громадян одягом, взуттям, іншими предметами першої потреби, ліками, предметами медичного призначення, предметами побутової гігієни, продовольчими та промисловими товарами, гарячими обідами тощо; організовує надання швацьких, перукарських послуг та послуг з прання білизни, надання послуг з пункту прокату технічних та інших засобів реабілітації, а також доставки допомоги громадянам за місцем їх проживання (у разі необхідності).

            Для поліпшення соціального захисту громадян похилого віку та інвалідів, громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах в територіальному центрі працює пункт прокату технічних  та інших засобів реабілітації.

            Пункт прокату надає послуги  згідно Положення про пункт прокату, затвердженого наказом директора терцентру від 31.12.2010р. №169.

            Територіальний центр укладає з орендаторами угоди, в яких було передбачено строки використання технічних засобів та відповідальність за збереження та справність технічних засобів. Угоди укладаються сроком на 3 місяці, в подальшому вони можуть бути продовжені за згодою сторін.

            В пункті прокату знаходяться такі технічні засоби, а саме:

            Ходунки,

            Палиці,

            Милиці,

            Інвалідне крісло.

            Технічні засоби видаються безкоштовно для тимчасового користування одиноким громадянам, які знаходяться на обліку та обслуговуються у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 

Наша адреса: 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Громова, буд. 14

Приймальня: (06272) 6-23-30. Факс: (06272) 6-23-30. «Гаряча лінія»: 6-12-59, 6-23-29. Телефон «Довіри»: 2-84-76.

Порядок роботи: з 8-00 до 17-00. Перерва з 12-00 до 12-48. Вихідні дні: субота, неділя. Громадська приймальня працює без перерви.

Проїзд автобусами: «Б», №1, №2, №9, «5-А», №51, «Дачи-Строитель» до зупинки «Нулевой». 

Copyright MyCorp © 2024. Сайт управляється системою uCoz