Вівторок, 19.03.2024, 08:09
УВАГА!
УВАГА!
Повідомлення
ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА
е-послуга
Емоційна підтримка
Головне меню
Пошук по сайту
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
 Компенсації та допомоги постраждалим Чорнобильської катастрофи 2стр.

До уваги інвалідів по слуху та зору

Згідно Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, перелік таких засобів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321 (зі змінами та доповненнями), підставою для забезпечення інвалідів по слуху та дітей-інвалідів по слуху від 7 років мобільними телефонами для письмового спілкування є висновок відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по слуху.
На підставі висновку відповідно МСЕК або ЛКК, що підтверджує інвалідність по зору:
- інваліди I і II групи по зору та діти-інваліди по зору віком від 14 років забезпечуються годинниками (електронними - діти віком від 6 років), аудіоплеєрами;
- інваліди I групи по зору та діти-інваліди по зору віком від 6 років забезпечуються палицями тактильними.
На підставі висновку МСЕК, що підтверджує інвалідність по зору, забезпечуються диктофонами інваліди I і II групи по зору з числа студентів та слухачів навчальних закладів I-IV рівня акредитації, осіб, які працюють на посадах керівників та їх заступників, а також юристів, журналістів, педагогів. Інші спеціалісти можуть бути забезпечені диктофонами за наявності такого висновку та рішення комісії, утвореної Міністерством соціальної політики Автономної Республіки Крим, структурних підрозділів соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, до складу якої входить представник громадської організації інвалідів по зору.

Пільги інвалідам по зору:

Згідно рішень Донецької обласної ради на відповідні роки «Про надання пільг інвалідам по зору» надаються пільги на оплату житлово-комунальних послуг  інвалідам по зору 1 і 2 груп та дітям-інвалідам по зору до 18 років, а саме 50% на володіння житлом, на послуги газопостачання, теплопостачання, водопостачання, електропостачання, а з 01.01.2013р. на вивіз твердих побутових відходів. Для отримання даної пільги необхідним є перебування інваліда 1,2 групи по зору та дитини-інваліда по зору до 18 років на обліку в управлінні соціального захисту населення та обов'язкове оформлення субсидії на літній та осінньо-зимовий період року.
Згідно рішень Костянтинівської міської ради на відповідні роки «Про надання пільг інвалідам 1,2 групи по зору» надається пільга на безкоштовне користування квартирним телефоном (по твердим тарифам) за рахунок коштів міського бюджету.

До уваги інвалідів, які бажають навчатися

Згідно наказу Мінсоцполітики України від 03.06.2014  № 347 «Про затвердження Порядку взаємодії державних органів та установ щодо професійної реабілітації, зайнятості та працевлаштування інвалідів» інваліди, які не мають професії або через інвалідність не можуть працювати за раніше набутою професією і за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують професійної реабілітації, за бажанням направляються до центрів професійної реабілітації інвалідів для отримання нової професії з метою скорішої адаптації в суспільному житті, подальшої зайнятості, економічної та побутової самостійності. У разі звернення інвалідів управління здійснює направлення їх на професійну реабілітацію до реабілітаційних установ відповідно до їх індивідуальних програм реабілітації та рекомендацій центрів зайнятості за результатами наданих профорієнтаційних послуг та з урахуванням професій, що користуються попитом на ринку праці. До центрів для проходження курсу професійної реабілітації приймаються громадяни України з числа повнолітніх інвалідів та інвалідів працездатного віку, які не мають медичних протипоказань до обраної робітничої професії. 

Забезпечення санаторно-курортними путівками 

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 187 "Про затвердження Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення" (далі Порядок) на санаторно-курортне лікування мають право:
- інваліди війни та учасники бойових дій - щорічно;

- учасники війни, особи на яких поширюється чинність закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" – один раз на два роки;
- інваліди від загального захворювання та інваліди з дитинства – в порядку черговості в міру надходження путівок.


   Для одержання путівки необхідно надати такі документи:
- заява;


- медична довідка лікувальної установи за форма №070/о;


- паспорт;


- пенсійне посвідчення;


- довідка МСЕК (при наявності групи інвалідності);


- посвідчення пільговика;


- трудова книжка (при необхідності).

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2014 № 378 «Про внесенння змін до порядків, затверджених постановами  Кабінету Міністрів від 22.02.2006 р. №187 і від 27.03.2013 р. №261
-Особи, зазначені у пункті 2 Порядку (інваліди усіх категорій, особи, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та особи , зазначені у статтях 6-1- 6-4 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань"), які є громадянами України, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, повинні за місцем фактичного проживання перебувати на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, ... виконавчих органах міських рад для санаторно-курортного лікування».

Постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 №200 затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням.

Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в органах соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.

Для взяття на облік Ви чи Ваш законний представник подає заяву, медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о, копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни, копію військового квитка (за наявності) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

            Дія цього Порядку не поширюється на осіб, зазначених у Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому  постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 №446.

            Санаторно-курортне забезпечення військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) у санаторно-курортних закладах Міністерства оборони України, МВС та СБУ (далі силові структури) здійснюється відповідно до Законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про національну поліцію», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус  ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і деяких інших осіб та іх соціальний захист», Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортніх закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2011 №446, Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони від 30.07.2014 №490, Інструкції про організацію медичної реабілітації та санаторно-курортного лікування в Міністерстві внутрішніх справ України, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 04.11.2003 №1296 та Інструкції про організацію санаторно-курортного забезпечення у Службі безпеки України, затвердженої наказом Центрального управління Служби безпеки України від 26.12.2011 №477.

Грошова компенсація за невикористану санаторно-курортну путівку виплачується інвалідам війни та інвалідам, зазначеним в абзаці 3 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань", за місцем їх обліку 1 раз на 2 роки з дня звернення із з заявою про виділення путівки або виплату грошової компенсації за бажанням, якщо ці особи протягом 2 років не одержували безоплатних санаторно - курортних путівок.

Інвалідам, якщо вони протягом трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно – курортного закладу, виплата грошової компенсації за путівку та самостійне лікування проводиться на підставі медичних рекомендацій відповідно до законодавства, що визначає право інвалідів на безоплатне забезпечення санаторно – курортним лікуванням, у розмірах, визначених відповідно п. 4 цього Порядку, управлінням праці та соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно – курортним лікуванням.
Грошова компенсація за путівку та самостійне лікування нараховується і виплачується в таких розмірах: інвалідам І і ІІ групи – 75 відсотків, ІІІ групи – 50 відсотків розміру середньої вартості санаторно – курортної путівки, що визначається Мінпраці за поданням Фонду соціального захисту інвалідів, погодженим з Мінфіном, щороку до 15 березня в межах обсягу бюджетних коштів, виділених відповідно до Закону про Державний бюджет України на поточний рік.
Постановою КМУ від 07.02.2007 р. № 150 затверджено Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування. На компенсацію замість санаторно-курортної путівки мають право інваліди, які перебували на обліку по отриманню санаторно-курортної путівки в управлінні праці та соціального захисту населення на підставі медичної довідки форма 070/0 та на протязі трьох календарних років не одержували безоплатної путівки до санаторно-курортного закладу. Обов'язковою умовою для одержання компенсації є звернення інвалідів з заявою до управління про виплату такої компенсації. Отже, всі інваліди, які перебували в черзі на отримання путівок до 31 грудня 2011 року включно і за цей період не одержували безкоштовних путівок, мають право в цьому році звернутись до управління для одержання компенсації за період 2012-2014рр. 
Постановою КМУ від 17.06.2004 р. №785 затверджено Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, зокрема:

- інвалідам війни;

- інвалідам, зазначеним в абзаці 3 частини 1 статті 6 Закону України «Про жертви нацистських переслідувань».

Порядок розміщення громадян у будинки - інтернати 

Управління соціального захисту населення займається питанням оформлення документів для розміщення громадян району в будинки - інтернати по всій Україні. До будинків інтернатів приймаються на державне утримання громадяни із числа осіб похилого віку, які досягли пенсійного віку, інваліди 1 і 2 групи, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування в Установі, та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримати за законом. 

Будинки-інтернати геріатричного профілю 

Приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди I і II груп, старші за 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов'язаних їх утримати за законом. 

Будинки-інтернати психоневрологічного профілю 

Приймаються на державне утримання психічно хворі особи, які досягли пенсійного віку та інваліди I і II груп з психоневрологічними захворюваннями, старші 18 років, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги та яким не протипоказане перебування в інтернаті відповідно до медичних показань та протипоказань до прийому в інтернатні установи, незалежно від наявності батьків або родичів, зобов'язаних їх утримувати за законом.

Приймаються на повне державне утримання діти-інваліди від 4 до 18 років з вадами фізичного або розумового розвитку та психічними розладами, які за станом здоров'я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги і яким згідно з медичним висновком не протипоказано перебування в цій установі незалежно від наявності родичів, зобов' язаних за законом їх утримувати.

Прийом до будинків-інтернатів здійснюється за путівками Департаменту соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації наданими на підставі переліку документів необхідних для розміщення в будинки- інтернати. Інвалідам і пенсіонерам, які проживають у будинку-інтернаті, пенсія виплачується відповідно до чинного законодавства - 25% від нарахованої пенсії. 

Забезпечення інвалідів спецавтотранспортом. 

Відповідно до Порядку забезпечення інвалідів автомобілями, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006р. № 999 „Про затвердження Порядку забезпечення інвалідів автомобілями ” (зі змінами та доповненнями) облік та розподіл спецавтотранспорту здійснюється Департаментом соціального захисту населення Донецької облдержадміністрації. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є висновок обласної медико-соціальної комісії про наявність у інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним.

На облік беруться і забезпечуються автомобілями інваліди, які:

- не мають в особистому користуванні автомобіля, у т.ч. придбаного за власні кошти або отриманого через головне управління праці та соціального захисту або виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, що перебував в експлуатації менш як 10 років;

- протягом 7 років перед взяттям на облік і за час перебування на обліку не отримували його як благодійну допомогу або протягом цього часу не реєстрували придбаний автомобіль, строк експлуатації якого менше ніж 5 років.

Для забезпечення автомобілями діти-інваліди беруться на облік після досягнення ними 5-ти річного віку.

Облік інвалідів ведеться в розрізі таких категорій за окремою нумерацією:

1) інваліди з правом на першочергове забезпечення - це особи, які відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", належать до осіб, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

2) інваліди з правом на позачергове забезпечення:

- інваліди війни;

- інваліди від загального захворювання та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання;

- інваліди з ампутацією обох ніг, якщо вони постійно працюють або навчаються;

- сім'ї з двома і більше інвалідами;

- інваліди І,ІІ, ІІІ групи з числа: ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ліквідаторів інших ядерних аварій та випробувань, учасників військових навчань із застосуванням ядерної зброї ;

- інваліди війни І групи по зору або без обох рук;

- інваліди з куксами обох ніг і рук;

3) інваліди з правом на забезпечення у порядку загальної черги:


- діти-інваліди; інваліди з дитинства;

- інваліди від загального захворювання;

- особи з числа військовослужбовців, складу УМВС, державної безпеки, які стали інвалідами у наслідок захворювання під час проходження служби у зазначених формуваннях;

- особи, інвалідність яких настала унаслідок нещасних випадків невиробничого характеру.

На пільгових умовах з оплатою 7% їх вартості та передачею права керування члену сім"ї інваліда забезпечуються: 

- інваліди війни;

- інваліди від загального захворювання та з інших причин з числа колишніх малолітніх в'язнів концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання;

- особи з числа реабілітованих жертв політичних репресій, які є інвалідами внаслідок репресій;

- сім"ї з двома і більше інвалідами, за умови, що один з них має право на забезпечення автомобілем на пільгових умовах, з оплатою 7%;

- інваліди І, ІІ, ІІІ групи з числа: ліквідаторів аварії на ЧАЕС, ліквідаторів інших ядерних аварій та випробувань, учасників військових навчань із застосуванням ядерної зброї;

- інваліди війни І групи по зору або без обох рук; інваліди з куксами обох ніг і рук.

На пільгових умовах з оплатою 30% вартості автомобіля забезпечуються інваліди з правом на забезпечення спецавтотранспортом у порядку загальної черги. 

Документи для взяття на облік надаються в управління соціального захисту населення за місцем реєстрації інваліда:

- заява встановленого зразку;

- копія паспорта інваліда (для дитини - свідоцтва про народження);

- копія ідентифікаційного коду інваліда;

- копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності (для дітей-інвалідів – копія медичного висновку);
- копія висновку обласної МСЕК про наявність медичних показань для забезпечення автомобілем;

- копія пільгового посвідчення;

- копія паспорта члена родини-водія (якщо інваліду керування автомобілем заборонено);

- копія ідентифікаційного коду члена родини-водія (якщо інваліду керування автомобілем заборонено, член сім'ї обов'язково повинен бути зареєстрований та проживати разом з інвалідом);

- копія посвідчення водія (особи, яка буде здійснювати керування);

- копія медичного посвідчення водія (якщо таке є в наявності);

- копія техпаспорта (якщо заміна автомобіля);

- довідка про реєстрацію місця проживання про склад сім’ї;

- довідка з військового комісаріату про участь у бойових діях (для учасників бойових дій); 

- для недієздатних інвалідів - копія рішення суду про визнання інваліда недієздатним та копія рішення про встановлення опіки над ним;

- довідка з ДАІ про відсутність у інваліда транспортного засобу .
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.02.2007р. № 228 „Про порядок виплати та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування” (зі змінами та доповненнями) здійснюється виплата:

Компенсація на бензин, ремонт та технічне обслуговування автомобілів виплачується всім інвалідам (законним представникам дітей-інвалідів), які в установленому порядку забезпечені автомобілями, - у  розмірі  22 відсотки прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

Компенсація на транспортне обслуговування інвалідів виплачується інвалідам, законним представникам дітей інвалідів, які перебувають на обліку для забезпечення автомобілями безкоштовно; мають право на забезпечення автомобілями і за власним бажанням відмовились від їх одержання і бажають отримувати грошову компенсацію, - у розмірі 29 відсотків прожиткового мінімуму на одну особу, яка втратила працездатність, у розрахунку на місяць.

Компенсації виплачуються рівними частинами двічі на рік – у березні за перше та у вересні за друге півріччя поточного року з дня їх призначення.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 1417 від 29.12.2009р. «Деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» управління соціального захисту населення приймає документи громадян на соціальне обслуговування в територіальний центр.

У територіальному центрі утворені такі відділення

- відділення соціальної допомоги вдома; 

- відділення денного перебування;

- відділення організіції надання адресної натуральної та грошової допомоги.

 

Документи необхідні для соціального обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома територіального центру:

- заява встановленого зразку;

- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності). 

Документи необхідні для соціального обслуговування відділенням денного перебування територіального центру:

- заява встановленого зразку;

- копія довідки про встановлення групи інвалідності (за наявності);

- довідка про склад сім'ї.

Документи необхідні для надання соціальних послуг відділенням денного перебування територіального центру:

- заява встановленого зразку;

- довідка про склад сім'ї;

- довідки про доходи всіх членів сім’ї за попередні 6 місяців.

 

 

Наша адреса: 85113, Донецька обл., м. Костянтинівка, вул. Громова, буд. 14

Приймальня: (06272) 6-23-30. Факс: (06272) 6-23-30. «Гаряча лінія»: 6-12-59, 6-23-29. Телефон «Довіри»: 2-84-76.

Порядок роботи: з 8-00 до 17-00. Перерва з 12-00 до 12-48. Вихідні дні: субота, неділя. Громадська приймальня працює без перерви.

Проїзд автобусами: «Б», №1, №2, №9, «5-А», №51, «Дачи-Строитель» до зупинки «Нулевой». 

Copyright MyCorp © 2024. Сайт управляється системою uCoz